Hrej.cz Novinka

Capcom vydá remaster Dragon's Dogma

pavel-makal
Pavel Makal
23. 5. 2017 11:25 5 Sdílej:
Reklama
Reklama

Japonská společnost Capcom úspěšně pracuje na tom, aby se o aktuální konzolové generaci i nadále mluvilo jako o „generaci remasterů“. Nejvíce patrné je to na sérii Resident Evil, přeleštěných vydání se však dočkaly třeba i starší díly Dead Rising, nedávno vyšla kompilace Disney Afternoon Collection a zapomenout nemůžeme ani na DmC: Devil May Cry nebo Ultimate Marvel vs. Capcom 3. A další vlaštovka se blíží.

Na PlayStation 4 a Xbox One totiž míří remaster Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Tvrdí to oficiální profil hry na Facebooku a Twitteru. Zatím jsme se nedozvěděli konkrétní datum vydání, víme jen, že by toto akční RPG mělo na zmíněné platformy dorazit v průběhu letošního podzimu. Capcom neprozradil ani to, jakým způsobem hra větší výkon aktuální generace konzolí využije, s největší pravděpodobností ale půjde jen o vylepšení grafiky.

S ohledem na to, že hra byla zatím oznámena jen na sociálních sítích, očekáváme, že brzy přijde i oficiální tisková zpráva s větším množstvím detailů. Dragon’s Dogma původně vyšlo v květnu roku 2012 na PS3 a Xboxu 360, o rok později vyšla na tytéž platformy vylepšená verze hry s podtitulem Dark Arisen. Ta se následně loni počátkem roku objevila i na PC. Hra se v recenzích dočkala nadprůměrných hodnocení a v mnoha ohledech je přirovnávána k sérii Monster Hunter, která taktéž vzniká pod hlavičkou Capcomu.

Dragon’s Dogma je akční fantasy RPG v otevřeném světě, které klade nemalý důraz na souboje s bossy. Mezi zásadní originální prvky patří možnost šplhat při soubojích na velké nepřátele a lépe tak dosáhnout na jejich slabiny, zajímavým mechanismem je ale také systém „pawnů“ tedy členů party, které ovládá umělá inteligence, můžete jim ale zadávat rozkazy. V partě můžete mít některé z NPC z vlastního světa, ale také pomocníky, které si přivoláte ze světů ostatních hráčů, pokud hrajete s připojením k internetu. Celková stylizace hry, pohyby postavy a soubojový systém je částečně přirovnáván k sérii Dark Souls, patrné jsou ale také vlivy Devil May Cry nebo výše zmíněného Monster Huntera.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz