byvaly-sef-ea-plati-willa-wrighta
Hrej.cz Novinka

Bývalý šéf EA platí Willa Wrighta

ondrej-svara
Ondřej Švára
19. 9. 2013 11:02 Sdílej:
Reklama
Reklama

Asi už víte, že Andrew Wilson docela překvapivě vystřídal v čele Eletronic Arts starého matadora Johna Riccitiella. Bývalý boss ale překvapuje také. Na veřejnost se dostala zpráva, že Riccitiello investoval do vývojářského inkubátoru jménem Syntertainment. Jedná se o novou vývojářskou iniciativu Willa Wrighta. Autor her jako Simcity a Spore získal od Riccitiella nespecifikovanou částku, která doplňuje současný budget o hodnotě pěti milionů dolarů.

Možná Riccitiello přispěl rovnou polovinou, možná třetinou. Podle toho, jestli sám Wright do nového studia také investoval a v úvahu se musí brát i podíl firmy Andreessen Horowitz, což je investorská společnost z kalifornského Menlo Parku.

Will Wright pro magazín Games Beat řekl, že cílem Syntertainmentu je skloubit zábavu s realitou.. Hra by měla jakýmsi neurčitým způsobem spolupracovat s hráčovým všedním životem. Je to prostě typicky nehmatatelná "Wrightovina", možná spíš "Molyneuxovina." Sám Wright říká: "Není to nějaký megalomanský projekt, spíš evoluce mých dlouhodobých tužeb."

Na konkrétnější popis jeho projektu si ale ještě budeme muset počkat. A kdoví jak, to s ním nakonec dopadne. Wright jako investor a zakladatel totiž zatím neměl příliš šťastnou ruku. Jeho dva poslední projekty jmény Stupid Fun Club a Hive Mind dopadly neslavně. První nevyvíjí zrovna nějakou světobornou činnost a druhý je sužován spory mezi samotnými zakladateli.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz