Hrej.cz Novinka

Britský PlayStation Magazine končí. Vydavatelství zřejmě neprodloužilo licenci

jakub-stepanek
Jakub Štěpánek
3. 5. 2021 11:10 Sdílej:

Official PlayStation Magazine UK se dočkal posledního čísla. Vydavatelství Future Publishing se s britskou verzí časopisu s licencí od Sony rozloučilo po patnácti letech.

Reklama
Reklama

  • Official PlayStation Magazine UK po patnácti letech končí
  • Future Publishing zřejmě neprodloužilo licenci
  • Vydavatelství se rozhodlo časopis rebrandovat, nově bude vycházet pod názvem Play

Plátek tak následuje americkou verzi časopisu, jejíž konec přišel už v roce 2012. O dva roky později došlo na Official Nintendo Magazine, v minulém roce pak i na Official Xbox Magazine. Všechny časopisy spadaly pod Future Publishing, které vlastní i GamesRadar, PC Gamer, Retro Gamer a Edge.

Magazín věnovaný hráčům na konzoli PlayStation vycházel od roku 2006, v jistou chvíli šlo o nejlépe prodávaný herní časopis na celém světě. Trend je ale jasný, tištěným plátkům se zkrátka jen těžko konkuruje webovým portálům. Vydavatelství sice neuvedlo konkrétní důvod k ukončení provozu, pravděpodobně ale zkrátka nedošlo na prodloužení licence.

To ale neznamená, že už žádný časopis zaměřený na novinky spojené s konzolí PlayStation vycházet nebude. Vydavatelství se rozhodlo časopis rebrandovat, nově bude vycházet pod názvem Play. Pracovat na něm bude stejný tým editorů, redaktorů a designérů.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz