Bethesda počítá se streamováním
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Bethesda počítá se streamováním

Bethesda počítá se streamováním

Filip Švácha

Filip Švácha

2
Reklama

Streamování her je poslední dobou jedním z nejstěžejnějších témat herního světa. Možnost hrát různé hry na všemožných platformách bez nutnosti vlastnit výkonné zařízení bude zřejmě v příštích letech standardem. Tedy alespoň někde. Nikdo samozřejmě nechce zůstat pozadu, a tak se postupně dozvídáme o dalších a dalších možnostech, které by nám tento nový trend měly umožnit.

Sony už má svoji službu PlayStation Now, a ani konkurenční Microsoft nezůstává pozadu, protože nedávno oznámil Project xCloud. Další z velkých hráčů na trhu, Electronic Arts, také oznámil Project Atlas. Dokonce i Capcom ve spolupráci s Ubisoftem v Japonsku streamuje nejnovější díl ze série Assassin's Creed na konzoli Nintendo Switch. A podle Capcomu to rozhodně teprve začíná. Vždyť už teď si hráči v Japonsku mohou zahrát na Switchi přes stream i Resident Evil 7.

Pozadu nechce zůstat ani Bethesda, která má ve svém portfoliu nemálo kvalitních titulů. Pete Hines zastává názor, že streamování rozhodně bude fungovat. Studia Bethesdy se prý už delší dobu touto problematikou čile zabývají, především v souvislosti s příchodem další generace konzolí. Je to obzvlášť zajímavé ve spojitosti s šuškáním o dvou verzích Xboxu.

„Určitě je to, co se týče dalšího směřování všech našich studií, něco, o čem se bavíme a nad čím přemýšlíme. Ať už se to týká toho, jakou cestou se vydá nová generace konzolí, nebo samotného streamování. Takže ano, určitě je to předmětem našeho zájmu jako další možná platforma, se kterou se dá pracovat.“ řekl Pete Hines. Sám Hines už zmínil, že osobně má nějaké informace o tom, jak bude další generace vypadat, takže tomu určitě lze přidat nějakou váhu.

Je ale jasné, že tento trend je ještě v samotném začátku, a těžko tedy říci, jak to celé bude fungovat. Existuje spousta faktorů, které by hráče mohly odradit, ať už jde o input lag, nebo čistě jen o to, že ne každý má přístup k internetu, který by to plynule zvládl. Ať to ale bude fungovat či ne, je zřejmé, že v budoucnu se tento termín bude s hraním her spojovat čím dál častěji. A co si myslíte vy? Chcete mít možnost streamovat své oblíbené hry, nebo raději zůstanete u klasického hraní? Dejte nám vědět v komentářích!


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama