Hrej.cz Novinka

Autoři z CoD a Warzone odstranili gesto “ok”

Tadeáš Pepř
Tadeáš Pepř
9. 7. 2020 10:29 17 Sdílej:
Reklama
Reklama

Série Call of Duty přišla o jednu z nejpoužívanějších emocí. Gesto “ok”, ve formě klasického symbolu O vytvořeného ukazováčkem a palcem, zmizelo s poslední aktualizací z her Call of Duty: Modern Warfare i Call of Duty: Warzone.

Přesný důvod vývojáři ze studia Infinity Ward i vydavatelé Activision nespecifikovali, hovoří se ale o problémech s rasistickou asociací.

Toto gesto totiž bývá spojováno s myšlenkami tzv. white supremacy a potažmo neonacismem a obecně rasismem. Na tuto skutečnost poprvé upozornil server Eurogamer a poukázal na to, že emoce z her zmizela 30. června, kdy byla vydána poslední velká aktualizace. 

RIP to the “okay” gesture from r/modernwarfare

Deník New York Times nicméně upozornil na to, že nejde o nijak hluboce zakořeněnou symboliku, negativní význam jinak často používanému gestu přisoudili až uživatelé sociální sítě 4chan, kteří v roce 2017 spojili “ok” s rasismem v rámci internetového trollingu. V souvislosti se současnými událostmi a veřejnou diskuzí ale toto spojení sílí a vyvolává stále větší emoce. (Zdroj: Kotaku)

Vývojáři oblíbené gesto nahradili jiným, nazvaným Crush. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz