Hrej.cz Novinka

Amanita představila horor Happy Game

jakub-stepanek
Jakub Štěpánek
16. 12. 2020 03:30 1 Sdílej:
Reklama
Reklama

Amanita Design na nás letos poštvala podivné skřípaly, s nimiž jsme to sice neměli jednoduché, nakonec nám ale přirostli k srdci. Creaks se zkrátka zařadili mezi unikátní počiny českého studia, které pravděpodobně vlastní patent na skvělé hry. Autoři nicméně neztrácí čas. Ještě před koncem roku oznámili další novinku.

Na prezentaci Indie World se ukázala Happy Game. Název maličko klame, jelikož autoři tentokrát hodlají prozkoumat maličko jinou náladu. Sami o hře mluví jako o prvním počinu v hororovém žánru, a přestože už Creaks uměli nastavit značně tísnivou atmosféru, v Happy Game výtvarníci zřejmě zajdou mnohem dál.

Na hře pracuje Jaromír Plachý, který je dobře znám díky vtipně laděným adventurám Botanicula a Chuchel. Psychedelický horor nabídne příběh malého chlapce uvězněného v jakémsi strašidelném snu. Ve spánku ho navštíví hned tři noční můry, s nimiž bude muset zabojovat, v šílených světech ho navíc čekají roztodivné hádanky a úkoly.

Krom nevraživých smajlíků a růžových králíčků se můžeme těšit také na (ne)tradiční hudební tóny z produkce kapely DVA. Happy Game by měla vyjít už na jaře příštího roku, kdy zamíří na PC, Mac a Nintendo Switch.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz