Akcionáři odsouhlasili privatizaci Razeru, výrobce nejspíše zamíří na americký akciový trh
i Zdroj: CNBC
Byznys Novinka Akcionáři odsouhlasili privatizaci Razeru, výrobce nejspíše zamíří na americký akciový trh

Akcionáři odsouhlasili privatizaci Razeru, výrobce nejspíše zamíří na americký akciový trh

Radek Raudenský

Radek Raudenský

6. 5. 2022 12:30

Harwarový výrobce Razer se stáhne z akciového trhu. Po necelých pěti letech, kdy společnost působí na Hongkongské burze, se drtivá většina akcionářů shodla na privatizaci společnosti. Díky tomu by společnost měla zamířit pod oba spolumajitele Tana Min Lianga a Kalinga Lima a investiční společnost CVC Capital Partners.

Reklama
Reklama

  • Razer dostal zelenou a bude se privatizovat
  • Společnost se odepíše z hongkongské burzy, hodnota výrobce je 3,17 miliard dolarů
  • Firma by měla zamířit pod oba spoluzakladatele a investiční společnost CVC
  • Předpokládá se odchod na americký akciový trh

Jak oznámil zakladatel a ředitel výrobce herního hardwaru Tan Min Liang, na rozhodnutí se shodlo 94,74 procent akcionářů. Vzhledem k celkovému množství 8,8 miliard akcií a nabídnuté ceně 0,36 dolarů za jednu akcii se sama firma ohodnotila na částku 3,17 miliardy dolarů. Dle dostupných informací je důvodem k privatizaci údajné podhodnocení firmy na burze.

Jakmile dojde k odstranění firmy z hongkongské burzy, měl by Razer zamířit na americký akciový trh, jak tvrdí web WCCFTech. Na zdejším trhu mají technologické firmy mnohem větší šanci uspět a růst, investoři jim totiž více věří. Razer se navíc obává možných problémů z neustálého ekonomického souboje Číny a USA.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz