Hrej.cz Novinka

AI vytvořila během 4 dní kopii Pac-Mana

tadeas-pepr
Tadeáš Pepř
22. 5. 2020 13:30 12 Sdílej:
Reklama
Reklama

Různé formy softwaru a hardwaru, které jsou nazývány jako “umělá inteligence”, jsou schopny stále pozoruhodnějších výkonů. Hardwarová společnost NVIDIA k čtyřicátému výročí vydání automatové verze legendárního Pac-Mana nechala titul zreplikovat umělou inteligencí GameGAN.

A to pouze na základě sledování samotného gameplaye. Klasického Pac-Mana tak hrála odlišná umělá inteligence, zatímco GameGAN “sledoval” pohyb na obrazovce a postupně hru “chápal”. K fungování používá dvě spárované neurální sítě, generátor a diskriminátor. Generátor na základě databáze příkladů generuje obrázky a diskriminátor následně dle datasetu obrázky srovnává. AI se tak postupně učí vytvářet stále realističtější výsledky.

GameGAN konkrétně během čtyř dnů vytvořil plně hratelnou kopii Pac-Mana na základě 50 000 průchodů. Výpočetní výkon poskytla čtveřice grafických karet NVIDIA Quadro GP100. A NVIDIA se dušuje, že program neměl k dispozici žádná podpůrná data ani součásti kódu.

Zajímavé je například praktické využití, v ideálním případě by se umělá inteligence mohla učit například ze záběrů z kamery palubní desky vozidla a následně generovat velmi realistické mapy.

Hratelnou verzi “generovaného” Pac-Mana uvolní společnost někdy během léta.

Tento příspěvek není nijak sponzorován společností NVIDIA.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz