Activision hasí problémy s testery, všechny americké QA vývojáře zaměstná na plný úvazek. Stav Call of Duty hodnotí jako "always-on"
i Zdroj: Activision Blizzard
Novinka Activision hasí problémy s testery, všechny americké QA vývojáře zaměstná na plný úvazek. Stav Call of Duty hodnotí jako "always-on"

Activision hasí problémy s testery, všechny americké QA vývojáře zaměstná na plný úvazek. Stav Call of Duty hodnotí jako "always-on"

Radek Raudenský

Radek Raudenský

8. 4. 2022 11:42

Posledních pár měsíců panovala v Activision Blizzard velice napjatá atmosféra. V nitru studia se totiž rozhořela „válka“ mezi vedením a herními testery, kteří měli špatně nastavené podmínky a odmítali kvůli nim pracovat. Stávka trvala několik týdnů a dle spekulací měla být důvodem, proč Warzone trpěl tak dlouho na technické problémy. Zdá se ale, že vedení nakonec ustoupilo a společně dohodli podmínky, za kterých budou minimálně testeři ochotni pokračovat.

Reklama

  • Activision mírní problémy se svými testery
  • Všechno americké QA zaměstnance pojistí fulltime smlouvou
  • Navíc zvýší mzdu na 20 dolarů za hodinu

Všichni zaměstnanci z QA oddělení v USA tak budou zaměstnáni na plný úvazek, navíc jim bude navýšena odměna na minimálních 20 dolarů za hodinu. Dříve totiž byla naprostá většina testerů zaměstnána buď pouze na dobu určitou či skrze kontrakty. Vzhledem k růstu studia i přechodu Call of Duty od „ročního vydávání na always-on režim“ se ale nároky zvýšily a studio má do budoucna velké plány.

Zajímavá je právě i věta o změně režimu Call of Duty, která očividně souvisí s velkým soustředěním se na pravidelné dodávání nového obsahu skrze sezóny. Společně s mobilním Call of Duty jsou tak nároky na kvalitu velké a obsahu pro testování je mnoho. 

O problémech v americkém studiu jsme vás již informovali. Problémy trvaly už od prosince loňského roku, přičemž po týdnech mlčení vedení se dokonce část zaměstnanců rozhodla vytvořit odbory. Proti tomu Activision Blizzard dlouhodobě zbrojí.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz