Acer představuje nové modely v řadě Nitro
Novinka Acer představuje nové modely v řadě Nitro

Acer představuje nové modely v řadě Nitro

Pavel Makal

Pavel Makal

12. 4. 2019 15:40
Reklama
Reklama

Společnost Acer dnes na každoročně konané tiskové konferenci next@acer v New Yorku představila nové herní notebooky Nitro 7, a zároveň odhalila také inovace v řadě Nitro 5. Řadou Nitro společnost cílí především na příležitostné hráče, kteří hledají cenově dostupnou variantu.

Zatímco model Nitro 7 nabídne uživatelům kovovou konstrukci o tloušťce 19,9 milimetrů, jeho levnější sourozenec je o celé 4 milimetry silnější. Poměr velikosti obrazovky k tělu zařízení je 78 procent v případě Nitro 7 a 80 procent u modelu Nitro 5. Oba notebooky jsou osazeny displeji s obnovovací frekvencí 144 Hz a 3ms latencí.

Konkrétní hardwarovou výbavu si ale zatím Acer nechává pro sebe. Oba modely mají pohánět procesory Intel 9. generace a nové grafické karty od Nvidie. Nitro 7 i Nitro 5 má k dispozici dva sloty pro M.2 Gen 3x4 PCIe SSD, využívající technologii NVMe a zapojeny v režimu RAID 0,a až 32 GB paměti DDR4 RAM společně s až 2TB pevným diskem.

Inovovaný model Nitro 5 nabídne dvě varianty velikosti FullHD IPS displeje - 15,6” nebo 17,3“. Jak Nitro 7, tak i Nitro 5 je vybaven dvěma ventilátory, technologií Acer CoolBoost a dvěma výdechy chlazení. Výrobce slibuje, že technologie CoolBoost v porovnání s automatickým režimem zvyšuje rychlost otáčení ventilátoru o 10 % a efektivitu chlazení procesoru i grafiky o 9 %.

Dalšími prvky, kterými se obě zařízení mají pyšnit, jsou technologie NitroSense pro pohodlné sledování teploty komponent, zatížení a spotřeby energie, NitroSound má zase dle slov výrobce přinést vynikající zvuk díky pokročilé technologie optimalizace zvuku Waves MaxxAudio.

Model Nitro 7 by měl být u nás k dispozici letos v červnu, cena je v tuto chvíli stanovena na 1 199 eur, v přepočtu tedy zhruba 30 700 korun. O měsíc dříve bychom se měli dočkat modelu Nitro 5, ten bude k mání za 999 eur, tedy zhruba 25 600 korun.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz