A Plague Tale: Requiem se dočkalo speciálního koncertu. Zaposlouchat se můžete až do 40 minut vážné hudby
i Zdroj: Focus Entertainment / Asobo Studio
A Plague Tale: Requiem Novinka A Plague Tale: Requiem se dočkalo speciálního koncertu. Zaposlouchat se můžete až do 40 minut vážné hudby

A Plague Tale: Requiem se dočkalo speciálního koncertu. Zaposlouchat se můžete až do 40 minut vážné hudby

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

27. 11. 2022 07:15

Pokračování A Plague Tale se po úspěchu v recenzích dočkává zvláštní péče. Na oslavu pěti nominací na The Game Awards 2022 – včetně nominace u kategorie nejlepšího hudebního doprovodu – vydalo Asobo nové symfonické provedení celého soundtracku A Plague Tale: Requiem. Vyjímá se v něm talent interpretů světové úrovně i sama práce herního skladatele Oliviera Derivièra. Mezi jeho starší úspěchy, kde najdeme i ocenění na BAFTA 2017, patří hudební podkres pro hry Alone in the Dark, Remember Me, Vampyr nebo třeba A Plague Tale: Innocence.

Reklama

  • Vývojářské studio Asobo spolu s vydavatelstvím Focus Entertainment uvolnilo orchestrální provedení soundtracku A Plague Tale: Requiem.
  • Celý záznam má 40 minut a lze jej bezplatně sledovat skrze YouTube.

Hudbu, kterou jsme si mohli s Hugem a Amicií při jejich útrapách poslechnout ve hře, si v jejím orchestrálním pojetí můžete poslechnout níže. Společně s několika interprety oceňovaného Estonského filharmonického komorního sboru (dvojitá cena Grammy) zde vystoupil i Eric-Maria Couturier, významný člen pařížského orchestru Ensemble Intercontemporain.

Tým Asobo, který hru přednostně vytvořil, dodatečně chválí i kvalitu soundtracku. V zájmu toho, aby práci na hudebním podkresu podtrhli, přidali s vydavatelstvím Focus (Home) Entertainment i krátké prohlášení, kde hudbu vychválili.

„Jsme nadšeni z toho, že jsme dostali tuto skvělou příležitost, která potvrzuje pozitivní přijetí titulu. Část úspěchu nepopiratelně souvisí i s pozoruhodnou partiturou, která byla pro The Game Awards nominována na nejlepší hudbu a kterou složil Olivier Derivière a v níž se také představili světoví umělci.“

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz