Hrej.cz Abandoned Novinka

Abandoned je exkluzivitou pro PlayStation 5. Survival sází na realismus, hráči budou plánovat každý výstřel

jakub-stepanek
Jakub Štěpánek
8. 4. 2021 09:22 3 Sdílej:

Na nové konzole se přesouvají především zavedené značky, vývojáři se skrze updaty snaží vytěžit potenciál výkonnějšího hardwaru. Je tedy osvěžující, když se objeví úplná novinka, o níž jsme zatím neslyšeli. Zcela bez varování došlo k oznámení nové exkluzivity pro konzoli PlayStation 5.

Reklama
Reklama

  • Abandoned je exkluzivitou pro PlayStation 5
  • Autoři se soustředí na realistické ztvárnění okolního světa
  • Novinka se vyznačuje pomalým tempem, hráči musí plánovat každý výstřel
  • Hra by měla vyjít koncem letošního roku

Na oficiálním PlayStation blogu se o slovo přihlásil Hasan Kahraman, game director z nizozemského studia Blue Box. Abandoned představil jako hororovou survival střílečku odehrávající se v otevřeném světě. Ke hře je k dispozici krátký teaser, který o ní leccos napovídá.

V první řadě je třeba zmínit velký důraz na realistické ztvárnění okolního prostředí. Člověk má skoro pocit, jako kdyby se toulal v lesíku kousek za barákem. Rozhodně ale nejde o příjemnou procházku. Příběh se točí kolem Jasona Longfielda, který si bohužel nepamatuje, jak se na místo dostal. Brzy zjistí, že byl unesen, bude tedy muset zabojovat o vlastní život.

Realismus se promítá i do chování hlavního protagonisty. Každá událost Jasona ovlivňuje, když se třeba útěkem před útočníky zadýchá, nebude schopen v klidu zamířit, což se projeví v přesnosti výstřelů. Manipulace se zbraní by navíc měla být výrazně pomalejší než v jiných střílečkách. Autoři chtějí hráče donutit, aby si pečlivě naplánovali každý výstřel a vše, co po něm následuje, například přesun na jiné místo. Každá chyba může rozhodnout o tom, jestli Jason přežije.

Jelikož jde o exkluzivitu pro konzoli PlayStation 5, je logické, že se vývojáři snaží využít možností ovladače DualSense. Prostřednictvím vibrací hráči pocítí, když se do nich zavrtá zbloudilá střela, ovladač reflektuje také práci s vlastní zbraní. Vývojáři slibují nativní 4K rozlišení a 60 FPS.

Závěr teaseru naznačuje, že se brzy objeví gameplay ukázka, z ní se patrně dozvíme více. Abandoned je sice momentálně v rané fázi vývoje, hra by však měla vyjít v dohledné době. Sice není známo konkrétní datum vydání, mělo by ale jít o čtvrtý kvartál letošního roku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz