Zítra v Praze začíná Game Developers Session. Nabídne přes 40 řečníků i výstavní část
i Zdroj: Tisková zpráva
České hry Novinka Zítra v Praze začíná Game Developers Session. Nabídne přes 40 řečníků i výstavní část

Zítra v Praze začíná Game Developers Session. Nabídne přes 40 řečníků i výstavní část

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

22. 9. 2022 12:38

Už zítra začíná jedna z nejvýznamnějších herních akcí pořádaných v České republice. Vývojářský summit Game Developers Session tentokrát přivítá více než 40 zajímavých řečníků z různých oborů herního vývoje a různých zemí světa. Na návštěvníky čekají i ukázky připravovaných titulů. Akce pokračuje i v sobotu.

Reklama
Reklama

  • Zítra a pozítří proběhne 20. ročník Game Developers Session
  • Vystoupí 40 řečníků z Čech i zahraničí, akce se po dvou letech koná fyzicky

Pořadatelé upozorňují na to, že se akce vrací po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru. Konkrétně se vrací její offline část, protože v letech 2020 a 2021 proběhla alespoň online. Webkamery ale přítomnost v přednáškových sálech a osobní kontakt nenahradí. Jubilejní dvacátý ročník tak opět proběhne na místě, tentokrát na druhém břehu Vltavy v prostorech Národního domu na pražském Smíchově.

“Přednášky se ujme například herní veterán Benjamin Bauer (Plan A Collective), který má na kontě tituly ze série Crysis, Splinter Cell či Far Cry. Neméně významným hostem je Leszek Szczepański (Guerrilla Games). Ten se rozpovídá o pozadí vývoje jednoho z nejlépe hodnocených titulů letoška – akční adventury Horizon Forbidden West. Zkušený PR expert Pawel Miechowski zase návštěvníkům přiblíží, jak ponurá a v současnosti velmi aktuální válečná hra This War of Mine zasáhla svět vrcholné politiky. Jedním z vrcholů konference pak bude vystoupení kreativního ředitele Paula Barnetta ze studia Wargaming, který pracoval na titulech jako Warhammer Online či World of Tanks,” lákají v oficiální tiskové zprávě pořadatelé.

Chybět ale nebudou ani čeští vývojáři. Dobře známý Daniel Vávra bude referovat o designu úkolů, Ivan Buchta z Bohemia Interactive přiblíží vývoj Arma Reforger, Jakub Vavřík (Hangar 13) zase zavzpomíná na stavbu Lost Heaven z první Mafie.

Součástí akce bude i konference Asociace českých herních vývojářů, na které budou představena aktuální statistická data o lokálním herním průmyslu. Ve výstavní části zase dostanou prostor nezávislí vývojáři v rámci Indie Game Expa. 

Návštěvníci z řad veřejnosti můžou získat vstupenky za 3500 korun, případně VIP vstupenku s přístupem do speciálního salonku a balíčkem merche za 4900 korun. Studující návštěvníci můžou získat třicetiprocentní slevu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz