Hrej.cz Novinka

Ze Stardew Valley je i roztomilá deskovka

tadeas-pepr
Tadeáš Pepř
24. 2. 2021 11:54 Sdílej:

Populární farmářské RPG Stardew Valley se vedle monitorů a obrazovek podívá i na stoly a podlahy. Eric Barone, autor herní předlohy, totiž představil deskovou hru Stardew Valley, vytvořenou ve spolupráci s designérem Colem Medeirosem. Hra pro až čtyři hráče má v podstatě stejný cíl, jako její původní virtuální podoba.

Reklama
Reklama

Hráči mají za úkol porazit zlotřilou Joja Corporation, která chce se svými supermarkety ovládnout městečko Stardew Valley. Stejně jako v původní hře je tak nutné pěstovat plodiny, rybařit, chovat zvířata, budovat vztahy s obyvateli města a postupně mu vrátit život. Bude tak nutné zkompletovat balíčky sezónních produktů a obnovit komunitní centrum. Vedle toho nechybí ani průzkum dolů, který přináší vylepšení a nové schopnosti.

Provedení jednotlivých herních prvků je parádní, hra pak vyjde na 55 dolarů (zhruba 1100 českých korun). Problém je však v tom, že zatím výrobce neexpeduje mimo Spojené státy. Barone nicméně upozorňuje na to, že jde spíše o test toho, jaký zájem o hru bude. Počítá tedy s možností dalšího dotisku a do budoucna není prodej v Evropě vyloučen.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz