Zaměstnanci Ubisoftu vyjadřují solidaritu vývojářům z Blizzardu a kritizují vlastní vedení
Novinka Zaměstnanci Ubisoftu vyjadřují solidaritu vývojářům z Blizzardu a kritizují vlastní vedení

Zaměstnanci Ubisoftu vyjadřují solidaritu vývojářům z Blizzardu a kritizují vlastní vedení

Radek Raudenský

Radek Raudenský

29. 7. 2021 17:25 1

Situace okolo Blizzardu se v posledních dnech dost zbláznila. Na společnost se strhla vlna kritiky za chování se vůči svým zaměstnancům, a to zejména ženám. Reagují i konkurenční studia, třeba Ubisoft.

Reklama
Reklama

  • Současní i bývalí zaměstnanci Ubisoftu vyjádřili podporu kolegům z Blizzardu
  • Zároveň kritizují své vlastní vedení za ignoraci vlastních problémů

Ti totiž napsali otevřený dopis, ve kterém téměř 500 bývalých i současných zaměstnanců vyjadřuje solidaritu s vývojáři v Blizzardu. Zároveň kritizují vlastní vedení za to, že se nedostatečně věnuje problémům uvnitř společnosti.

„Zaměstnancům Activision Blizzard – slyšíme vás a chceme hlasitě vyjádřit pochopení a solidaritu. Za poslední týden se herní průmysl opět otřásá pod odhalením, které mnoho z nás už dávno zná a které jsme před rokem zaznamenali i u Ubisoftu. Z frekvence těchto reportů je jasné, že jde o rozšířenou a hluboce zakořeněnou kulturu urážení a hnusného chování. Už by to nikoho nemělo překvapovat: zaměstnance, vedení, novináře ani fanoušky. Chceme, aby se pro prevenci tohoto chování konečně podnikly skutečné kroky.“

V dalších odstavcích pak zaměstnanci kritizují Ubisoft, který proti stejným problémům, kterým nyní čelí Blizzard, zatím nic neudělal.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz