Hrej.cz Novinka

XSX/S nabídne vyšší FPS u starších her

tadeas-pepr
Tadeáš Pepř
17. 2. 2021 21:15 Sdílej:

Společnost Microsoft, potažmo jeho divize Xbox, se hráčům snaží nabídnout maximální možný komfort v otázce zpětné kompatibility. V rámci současné generace konzolí Xbox Series je tak nabídka starších titulů, hratelných na novém hardwaru, velmi bohatá. Nyní se k ní navíc přidává možnost vyššího frameratu u vybraných titulů.

Reklama
Reklama

Takzvaného FPS Boost se zatím dočká pět titulů z minulé generace. New Super Lucky’s Tale, Far Cry 4, Sniper Elite 4, UFC 4 a Watch Dogs 2 (velké množství čtvrtých dílů je zřejmě zcela náhodné). Na jaře tak do menu konzole přibude nové nastavení zpětné kompatibility, v rámci kterého se zpřístupní vyšší snímková frekvence.

New Super Lucky’s Tale má nabídnout posun z 60 na 120 snímků za sekundu, ostatní hry se pak posunou z 30 na 60 snímků za sekundu. Microsoft klade důraz především na ten fakt, že UFC 4 poběží v 60 snímcích za sekundu na slabší a levnější konzoli Xbox Series S. Microsoft nezabíhá do detailů v otázce technické povahy nové funkce, víme ale, že FPS Boost není úplně univerzální a v některých případech ho limituje využitý engine. Technologicky zaměřený server Digital Foundry vám může nabídnout o něco lepší vysvětlení toho, jak vlastně FPS Boost funguje.

Je samozřejmě nutné poznamenat, že funkce zachovává původní rozlišení, které je v některých případech i nižší, než FullHD (1080p). Tak jako tak jde však o velmi sympatické vylepšení, které potěší všechny hráči, kteří si chtějí zavzpomínat na starší tituly.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz