warhammer-online-konci-kvuli-licenci
Hrej.cz Novinka

Warhammer Online končí kvůli licenci

ondrej-svara
Ondřej Švára
19. 9. 2013 05:58 Sdílej:
Reklama
Reklama

Hráči se dočkali předčasného a hlavně nechtěného vánočního dárku. Vcelku oblíbené MMO Warhammer Online: Age of Reckoning totiž skončí. Servery se vypnou 18. prosince. Hráčům to v dopise sdělilo samotné tvůrčí studio Mythic a zároveň konstatovalo, že v komerčním plánu zruší nabídku čtvrtletního předplatné.

Hra skončí svůj život po pěti letech kvůli licenčním problémům. Respektive kvůli expiraci práv. Licenci na svět Warhammer totiž drží známá firma Games Workshop (The Lord of the Rings: Strategic Battle Game) a ta smlouvu neprodloužila. "Jsme šťastni, že jsme do světa Warhammeru mohli proniknout a tvořit v něm skoro celou dekádu včetně pětiletého života samotné hry. Bohužel, náš kontrakt letos končí. Obě strany se rozhodly jít vlastní cestou bez ohledu na to, jak emotivní rozloučení to pro nás je," řekla produkční Mythicu Carrie Gouskos.

Mythic letos končí už se svojí druhou hrou. V březnu se totiž vypnuly i servery Warhammer: Wrath of Heroes.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz