Vývojáři Moss oznamují pokračování. S myší hrdinkou se opět vydáme do VR
i Zdroj: Hrej.cz
Moss Novinka Vývojáři Moss oznamují pokračování. S myší hrdinkou se opět vydáme do VR

Vývojáři Moss oznamují pokračování. S myší hrdinkou se opět vydáme do VR

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

9. 7. 2021 08:10

Navzdory faktu, že Sony dopředu zmínila, že včerejší State of Play nenabídne zmínku o God of War či Horizon: Forbidden West, o zajímavosti nakonec nouze nebyla. Hned úvodem jsme dočkali oznámení Moss: Book II, VR exkluzivního titulu, který stejně jako předchůdce dorazí pouze na současnou generaci PlayStation VR.

Reklama
Reklama

  • Studio Polyarc oznámilo Moss: Book 2
  • Pokračování bude znovu exkluzivitou pro PlayStation VR

Druhá kapitola hrdinného příběhu s neohroženou myškou Quill se veřejně představila v prvním cinematickém traileru. V něm mimo kabátku, který pro četná omezení PSVR řadu hráčů asi spíše neoslní, ukázali vývojáři ze studia Polyarc podobu soubojů a hádanek. 

Právě z nich bylo asi nejvíce cítit, že jádro tři roky starého originálu zůstalo téměř netknuto, a namísto zásadní revoluce nás tak čeká postupná evoluce s řadou menších zásahů. Zastánci původního Moss by se proto měli cítit jako ryby ve vodě.

Příběh naváže přesně tam, kde minulá hra skončila. Quill se po zachránění strýce z hradeb místního začarovaného panství vydává na cestu za odhalením strůjce všeho zlého. Aby se na tuto nebezpečnou pouť řádně připravila a obstála všem hrozbám, na která narazí, bude muset nalézt dostatek spojenců, jejichž pomoc bude opět sehrávat klíčovou roli.

Větší proměnou má dle autorů projít interaktivita mezi hráčem a světem. Ani v prvním Moss jste ovladačem ostatně neovládali pouze Quill, ale i aktivaci předmětů v jejím blízkém okolí. V tomto smyslu má proto pokračování nabízet větší hloubku i variabilitu v systémech, které budeme coby pozorovatelé schopni ovlivnit.

Moss: Book II prozatím postrádá datum vydání. Případné plány nativní verze pro příští generaci PlayStation VR oznámeny nebyly.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz