VR hra od Insomniac je možná moc strašidelná
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka VR hra od Insomniac je možná moc strašidelná

VR hra od Insomniac je možná moc strašidelná

Vojta Dřevíkovský

Vojta Dřevíkovský

6
Reklama

Pokud před spaním odříkáváte modlitby ke Cthulhu, Shubb-Niggurath nebo Azathothovi, pak vás docela možná chytne za srdíčko hra Edge of Nowhere, kterou pro Oculus Rift vytváří studio Insomniac Games. Aby vás ale za srdce nechytla až příliš, se obává výtvarný ředitel hry Brian Allgeier. Horor ve virtuální realitě je mnohem intenzivnější a vývojář by nerad hráčům přivodil infarkt.

"Hrál jsem PT a užíval jsem si to, ale strašně mě to vystračilo. Nemůžu si představit, že bych to hrál ve virtuální realitě. Nerad bych lidem přivodil srdeční záchvat," vyjádřil se Allgeier v rozhovoru pro Game Informer.

"Musíme věnovat pozornost hranici, za kterou je zážitek až moc silný. Myslím, že je třeba být k hráčům férový a nesnažit se je úplně vyděsit. Chceme, aby se báli, chceme, aby jim ta hrůza připadala skutečná, ale nechceme hru zahltit snadnými vybafnutími."

Edge of Nowhere zavede hráče na Antaktidu v roce 1932, kde malá průzkumná expedice objevila podivné známky mimozemské civilizace. Po stopách zmizelé expedice se vydává hlavní hrdina Victor Howard, který brzy narazí na nepředstavitelná monstra ukrývající se v ledových chodbách zamrzlého kontinentu a pomalu začne ztrácet přehled o tom, co je skutečné a co jsou příznaky jeho uvadající příčetnosti. Edge of Nowhere zatím nezná datum vydání.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama