Vita stále žije, na západě se jí ale nedaří
Novinka Vita stále žije, na západě se jí ale nedaří

Vita stále žije, na západě se jí ale nedaří

konfrst.jan@gmail.com

konfrst.jan@gmail.com

22. 6. 2017 14:23 6
Reklama
Reklama

Prezident a CEO Sony Interactive Entertainment of America Shawn Layden nedávno vypustil do světa zajímavé informace o Vitě, o její minulosti a svým způsobem i budoucnosti. Tato platforma totiž v očích mnohým může být dávno mrtvým zařízením, nicméně tak to prý rozhodně není a Vita se prý stále těší dobrému zdraví, akorát tomu tak není všude po světě.

A zrovna Evropa i Amerika jsou těmi regiony, kde se, jak Layden popisuje, Vita ze záhadných důvodů nepřehoupla k úspěchu a zůstala v pozadí. V domovském Japonsku a na asijských trzích obecně je prý ale situace zcela opačná a tamní vývojáři tomuto stále obstojně výkonnému handheldu věnují svoji pozornost ve formě nových a nových her.

Na západě prý v Sony nedokázali získat dostatečně velké publikum na to, aby se pokračující podpora zařízení vyplatila, a tak to dopadlo tak, jak to zkrátka skončit muselo. A situaci na trhu nepomohlo ani vydání aktualizované a odlehčené verze konzole s odlišným typem displeje i v zářivějších barvách.

Současné informace pocházejí z rozhovoru pro magazín The Verge, celkové nadšení však z tohoto interview vycítit nešlo. a i díky tomu je zjevné, že minimálně v dohledné době k žádnému dalšímu vydání nové kapesní konzole z produkce Sony jen tak nevyjde.

O úspěch na tomto poli se ostatně v poslední době postaralo Nintendo, které přineslo zajímavý mix domácí a přenosné konzole, o kterou je dle situace na trhu zřejmě obrovský zájem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz