Vědci chtěli zachránit lidstvo. Skončili v džungli plné dinosaurů
Dinosauři se vracejí do kin a s nimi i to, co dělá tuhle sérii skutečně napínavou. Zapomeňte na ploty, klece a laboratoře. Jurský svět: Znovuzrození míří do divočiny, kde si člověk neporoučí vůbec nic.
Tropický ostrov u rovníku ukrývá poslední přeživší dinosaury. A právě sem vyráží expedice, která má jediný úkol – získat vzorky krve a posunout medicínu o krok dál. Jenže přežít a dokončit misi jsou dvě velmi rozdílné věci.
Výpravu vede Zora Bennettová, bývalá vojačka, kterou ztvárnila Scarlett Johansson. Po jejím boku stojí Duncan Kincaid v podání Mahershaly Aliho. Jejich úkolem je chránit tým vědců. Jenže ostrov má vlastní pravidla. A když do něj nešťastnou náhodou vpluje i civilní rodina na jachtě, je jasné, že se situace rychle zvrhne.
Režie se ujal Gareth Edwards, známý pro svůj smysl pro měřítko a napětí. Scénář napsal David Koepp, hudbu složil Alexandre Desplat. V dalších rolích se objeví Rupert Friend a Jonathan Bailey.
Podle producenta Franka Marshalla jde o restart série s novými hrdiny, prostředím i tvory. Přesto má film držet nitku s původním Jurským parkem. Nejde ale o nostalgii. Tentokrát se hraje na čisté přežití, syrový boj a napětí.
Jurský svět: Znovuzrození má premiéru 3. července a bude k vidění ve 2D i ve speciálních formátech 4DX a DBOX. Pokud máte pocit, že už jste v téhle sérii viděli všechno, tohle vás vyvede z omylu.
- Premiéra: 3. 7. 2025
- Režie: Gareth Edwards
- Scénář: David Koepp
- Kamera: John Mathieson
- Hudba: Alexandre Desplat
- Hrají: Scarlett Johansson, Rupert Friend, Mahershala Ali, Jonathan Bailey
- Žánr: dobrodružný
- Stopáž: 130 min
- Země vzniku: USA
- Rok výroby: 2025
- Studio: UIP - Universal
- Formát: 2D DCP, 4DX, DBOX, zvuk 5.1, 7.1, ATMOS
- Jazyková verze: český dabing (2D, ATMOS), anglicky s českými titulky (2D)
- Přístupnost: nevhodné pro nezletilé osoby do 12 let