Update: Konami LA bylo rozpuštěno
Novinka Update: Konami LA bylo rozpuštěno

Update: Konami LA bylo rozpuštěno

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

4. 11. 2015 08:05 1
Reklama
Reklama

Autoři Metal Gear Online si budou muset najít nové zaměstnání. Pobočka Kojima Productions se sídlem v Los Angeles dle zdrojů britského Eurogameru zavřela své brány a o práci přišlo několik desítek lidí. Tým tak ukončil svou činnost po dvou letech fungování.

KONAMI POTVRZUJE KONEC POBOČKY V LA

Redakci Polygonu přišlo od Konami oficiální vyjádření, ve kterém došlo na potvrzení níže uvedených skutečností. Zavření studia v Los Angeles mělo co dočinění s restrukturalizací, nemělo by se však žádným způsobem dotknout vydání Metal Gear Online v lednu příštího roku.

PŮVODNÍ ZPRÁVA

Konami LA mělo původně vypomáhat s vývojem Metal Gear Solid 5, přesněji řečeno jeho multiplayerovou částí Metal Gear Online. Studio vzniklo jako Kojima Productions LA v roce 2013. Po rozepři Konami s Hideem Kodžimou na začátku letošního roku však bylo přejmenováno na Konami Los Angeles, ale dále pokračovalo ve vývoji multiplayerové části pokračování kultovní série. Nicméně, dnes na Twitteru několik osobností z herní branže informovalo o rozpuštění týmu.

V Konami LA už se prý propouštělo dříve, studio původně zaměstnávalo až 60 lidí. Zda se ukončení činnosti nějak dotkne Metal Gear Online zatím nevíme, zdroje Eurogameru však hovoří o tom, že se vývoj přesunul do Japonska. Situace je pravděpodobně další dohrou událostí z března tohoto roku, kdy došlo k potyčce mezi Konami a Kojima Productions. Ta vyústila v autoritativní personální politiku či omezení přístupu zaměstnanců k e-mailům nebo firemním telefonům. Problémy vyvrcholily nepotvrzeným odchodem Kodžimy z Konami. Mezi další důsledky patřilo například zrušení očekávaného hororového titulu Silent Hills.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz