Ultratenký PlayStation 5 má svůj protipól - gigantický funkční Xbox Series X
i Zdroj: Michael Pick / YouTube
Novinka Ultratenký PlayStation 5 má svůj protipól - gigantický funkční Xbox Series X

Ultratenký PlayStation 5 má svůj protipól - gigantický funkční Xbox Series X

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

22. 6. 2022 11:59

Kutilové z celého světa se zřejmě nudí a vymýšlejí čím dál divočejší herní kreace. Na předvčerejší zprávu o podomácku sestavené tenoučké verzi konzole PlayStation 5 totiž shodou náhod navázal dokonalý opak. Michael Pick z kanálu The Casual Engineer se pochlubil více než dvoumetrovým funkčním Xboxem Series X.

Reklama
Reklama

  • YouTuber Michael Pick postavil obří, funkční Xbox Series X
  • Konzole má přes dva metry a byla zařazena do Guinessovy knihy rekordů

V tomto případě bylo logicky mnohem jednodušší dostat hardwarové útroby konzole do nové konstrukce. Klasický funkční Xbox Series X je prostě jen vložen do dřevěné konstrukce rozměrných šasi. I tak ale k projektu patří poměrně zajímavý systém replikující efekt konkrétních tlačítek, třeba toho pro vysunutí disku. Při stisknutí spouštěcího tlačítka se obří Xbox skutečně spustí a rozsvítí. Rám je propracovaný velmi detailně, nechybí všechny odpovídající zdířky, porty i chladící otvory.

Celkem je stavba více než dva metry vysoká a v průměru dosahuje zhruba metru. Díky tomu bude zařazena do Guinessovy knihy rekordů a kuriozit jako největší konzole Xbox, i když magazín Kotaku správně namítá, že jde spíše o hodně rozměrný obal klasické konzole.

Na druhou stranu byl projekt efektně dekorován a nakonec dělá radost dětem v atlatnské YMCA. Ve videu výše můžete vidět, jak se dítka spokojeně baví u Minecraftu.

Michael Pick není v oboru obřích konzolí žádným nováčkem. V minulosti už zaujal obří funkční konzolí Nintendo Switch.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz