Ukázka naznačuje, jak se může větvit příběh adventury Road 96
Road 96 Novinka Ukázka naznačuje, jak se může větvit příběh adventury Road 96

Ukázka naznačuje, jak se může větvit příběh adventury Road 96

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

15. 4. 2021 10:00

V rámci loňských The Game Awards došlo i na oznámení příběhové adventury Road 96. Na první pohled se zdálo, že půjde o pohodový road trip, později se ale ukázalo, že hlavní hrdinka utíká před totalitním režimem fiktivní země Petria. Hra se nyní připomíná v dalším traileru.

Reklama
Reklama

  • Trailer připomíná road trip Road 96
  • Rozhodnutí hráčů ovlivňují další směr cesty
  • Autoři se spoléhají na procedurální generování

Záběry naznačují, že nás čeká časté rozhodování, které může výrazně ovlivnit směr cesty za svobodou. Zdá se, že příběh větví ochotní řidiči, evidentně bude záležet na tom, kdo vám zrovna zastaví. S tím ale musí každý stopař počítat.

Road 96 má tím pádem velký potenciál k opakovanému hraní, každá cesta by se měla lišit od té předchozí, což autoři zajišťují díky systému procedurálního generování. Jak dokládá ukázka, rozhodně nebude nouze o vyhrocené momenty, může dojít třeba na pronásledování policejní hlídkou nebo únos členy zdejšího gangu motorkářů.

Studio Digixart chce Road 96 vydat někdy během letošního roku, konkrétní datum vydání ale zatím stanoveno nebylo. Hra míří na Nintendo Switch, objeví se také na PC.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz