Tvůrci zveřejňují zdrojové kódy Postalu
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Tvůrci zveřejňují zdrojové kódy Postalu

Tvůrci zveřejňují zdrojové kódy Postalu

konfrst.jan@gmail.com

konfrst.jan@gmail.com

NVIDIA DLSS 4.5 - AI snímek k nerozeznání renderu

NVIDIA DLSS 4.5 - AI snímek k nerozeznání renderu

NVIDIA na letošním CES 2026 v Las Vegas zase jednou ukázala, že hardware je sice fajn, ale software je to, co dneska prodává grafiky.

Reklama

Série Postal má za sebou barvitou minulost plnou kontroverze, bezpředmětného násilí, krve a jednoho kritiky velmi nedoceněného filmu. Před nedávnem na Steam dorazila aktualizovaná verze prvního dílu, který ještě nebyl tou pravou FPS akcí, ale izometrickým dobrodružstvím plným chaosu a zkázy. A právě tento díl také nově mohou všichni kreativní hráči zkoumat až na kost – ven se totiž dostávají původní zdrojové kódy hry.

Všichni zvědaví hráči tímto dostávají unikátní příležitost nahlédnout do historie jedné násilné kapitoly videoherního průmyslu. Původní Postal vyšel v září roku 1997 a jedná se tak o náhled na již téměř 20 let staré dobrodružství. Těžko tedy v tomto díle pohledat cokoli z nových a moderních postupů, minimálně indie vývojáři by však v tomto kousku mohli nalézt zajímavou inspiraci a mohou se i podívat na to, jak k tvorbě hry před takřka dvěma dekádami přistoupili tehdy začínající vývojáři z týmu Running With Scissors. Zdrojové kódy vytvořené v jazyce C++ si můžete prohlédnout na pro podobné účely vytvořeném serveru Bitbucket.

Vedle toho si tým ve zveřejněné tiskové zprávě pochvaluje chování komunity a s nostalgií vzpomíná na zákazy šíření jejich titulu hned ve 14 zemích světa, na první žaloby směřující na jejich hlavy a na další nezapomenutelné okamžiky spjaté s historií série. Tím největším přínosem je však pro tvůrce prý neutuchající podpora komunity, jež se okolo hry a celkově okolo této série za ony dvě dekády značně rozrostla. A tuto také tým s hlasitým mrkáním vyzývá k vytvoření portu hry i pro další platformy, zejména pro Dreamcast. Tak uvidíme, svět je plný lidí s netradičními nápady a se spoustou volného času, takže proč ne, co říkáte?


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama