take-two-se-zbavuji-distribucni-divize
Novinka Take-Two se zbavují distribuční divize

Take-Two se zbavují distribuční divize

Jaromír Möwald

Jaromír Möwald

Reklama

Možná že je bláhové zbavovat se distribuční divize své firmy těsně před tím, než do obchodů vtrhne silně očekávaný kvartet vašich her, ale funkcionáři v Take-Two by jistě nic takového neudělali bez zvážení všech možných následků. Jejich pobočka v Ohiu, která se jmenuje poeticky Jack of All Games, byla totiž, podle včerejší tiskové zprávy, prodána firmě Synnex Corporation za sumu kolem čtyřiceti milionů dolarů s možností výdělku dalších zhruba sedmi milionů, pokud se Take-Two povede dosáhnout "jistých" cílů. To rozhodně nezní jako malá suma, ovšem po započtení daní bude na tomto obchodu dokonce lehce tratit v řádech několika stovek tisíc dolarů. Jaký byl důvod prodeje Jack of All Games?

Podle prezidenta firmy Bena Federa se Take-Two chce jednoduše soustředit na to, co jim jde nejlépe - tedy samotný herní vývoj. Ruku v ruce s prodejem ale jdou bohužel dolů i předpokládané zisky společnosti pro tento fiskální rok, které se ještě nedávno odhadovaly někde kolem jedné miliardy dolarů. Po započtení ztrát z prodeje JoAG se smrskly na "pouhých" 710-910 milionů dolarů.

Veškeré na první pohled negativní aspekty této transakce má ale přebít velká mezinárodní obchodní zkušenost nového vlastníka distribučních práv krabicových verzí her od Take-Two, firmy Synnex, která operuje v sedmi zemích s více než sedmi tisíci zaměstnanci a ve fiskálním roce 2008 měla meziroční obrat 7.7 miliard dolarů, tedy sedmkrát více, než celé Take-Two dohromady.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama