Studio GSC Game World se vrátilo k práci, vývoj druhého Stalkera pokračuje
i Zdroj: GSC Game World
S.T.A.L.K.E.R. 2 Novinka Studio GSC Game World se vrátilo k práci, vývoj druhého Stalkera pokračuje

Studio GSC Game World se vrátilo k práci, vývoj druhého Stalkera pokračuje

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

23. 5. 2022 09:58

Ukrajinské studio GSC Game World začátkem března oznámilo, že bylo nuceno pozastavit vývoj druhého Stalkera, jeho zaměstnanci totiž museli čelit válečné agresi ze strany Ruska. Nyní se zdá, že se pomalu začínají vracet k rozdělané práci.

Reklama

  • Vývojáři po nucené pauze pokračují ve vývoji druhého Stalkera
  • Skutečnost potvrdil jeden z autorů na oficiálním Discordu

Polská stránka GRY Online si všimla důležité informace na oficiálním Discordu. Jeden z vývojářů se rozhodl zareagovat na otázku ohledně aktuálního stavu, přičemž potvrdil, že produkce již pokračuje. 

Koncem března vyšlo najevo, že vedení studia vyřešilo nezáviděníhodnou situaci přesunem do České republiky, konkrétně do Prahy, kde může v práci nerušeně pokračovat. Kvůli náročnému stěhování a vyřizování formalit se vývoj zřejmě trochu opozdí.

Autoři přitom v lednu oznámili odklad na prosinec, jelikož už tou dobou moc dobře věděli, že potřebují více času na závěrečné začištění. Vzhledem k nečekaným komplikacím je ovšem možné, že se dvojky dočkáme až zkraje příštího roku.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz