Stadia, id Software a Bungie terčem žaloby
Novinka Stadia, id Software a Bungie terčem žaloby

Stadia, id Software a Bungie terčem žaloby

Radek Raudenský

Radek Raudenský

23. 2. 2021 12:06

Když se něco nedaří, tak pořádně. Bohužel toto přísloví platí v herním průmyslu dvojnásobně – dokázal to nejen CD Projekt Red, který po nevyvedeném vydání CP2077 na konzolích schytal několik žalob a zejména kritiku, ale také Google - společnost nedávno uzavřela interní studia a nyní čelí velké žalobě.

Reklama
Reklama

Dle stránky ClassAction.org byla totiž vůči Google podána nová žaloba, která se odkazuje na příslib hraní ve 4K, což údajně Stadia nikdy nedokázala splnit. I když Google tvrdil, že bude platforma silnější než Xbox One X a PlayStation 4 Pro dohromady, většina her nabízela pouze upscalované rozlišené, nikoliv skutečné 4K. „Google prezentoval falešné a zavádějící přísliby týkající se streamovací kvality Stadie, aby generoval příjem pro divizi Google Stadia.“

Do žaloby ale nebyl zahrnut pouze Google, ale také studia Bungie a id Software – společností prý používali stejnou zavádějící reklamu, díky čemuž dopomohli k vyprodukování „milionů dolarů“. Žaloba se vztahuje na všechny rezidenty USA, kteří si zakoupili Stadia Founder’s Edition, Premier Edition nebo předplatné Pro.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz