shepard-odstartuje-i-z-obce-cihost
Novinka Shepard odstartuje i z obce Čihošť

Shepard odstartuje i z obce Čihošť

Erik Omar

Erik Omar

1. 3. 2012 13:40 3
Reklama
Reklama

Nejen ze světových metropolí, ale i z české obce Čihošť vzlétne Mass Effect ke hvězdám. Tentokrát však nepůjde o pouhé vynesení hry; do výšky kolem 30 tisíc metrů totiž vzlétne sonda Normandy SR2 s implementovanou kamerou. Ta bude mít za úkol naši modrou planetku vyfotit a následně na ní úspěšně přistát.

Celá akce by měla být iniciována nadšenci a amatéry, ovšem angažuje se i sama EA, která za necelý týden vydává očekávaný Mass Effect 3.

Let s kódovým označením OK-X001A se uskuteční již tuto neděli, přičemž zúčastnit se vypuštění může každý.

Více informací od občanského sdružení No:mad, pořadatelů akce, v pozvánce: „Rádi bychom Vás pozvali na vypuštění amatérské sondy Normandy SR2, které se uskuteční v neděli 4. března 2012 v 9,30 hod. v geometrickém středu České republiky u obce Čihošť. Cílem projektu je získat unikátní záběry planety Země ze stratosféry.

Sonda Normandy SR2 byla vyrobena v rámci Projektu Fénix v podání týmu No:mad a je pojmenována dle vesmírné lodi ze slavné videoherní série Mass Effect. Tým No:mad vyslal v září 2011 do stratosféry první amatérskou sondu české výroby a sonda Normandy SR2 získala jako první českou poznávací značku (OK-X001A), kterou musí být podobné lety nově povinně vybaveny.“

Kdo by chtěl vědět ještě víc, nechť zhlédne interaktivní plánek celého letu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz