RTX 4000 vyjde v roce 2022. Krize okolo grafických karet bude trvat po celý letošní rok
Novinka RTX 4000 vyjde v roce 2022. Krize okolo grafických karet bude trvat po celý letošní rok

RTX 4000 vyjde v roce 2022. Krize okolo grafických karet bude trvat po celý letošní rok

Radek Raudenský

Radek Raudenský

14. 4. 2021 12:20 1

Čipová krize se nachází ve své nejhorší části, už dochází například také routery. I přes to NVIDIA oznamuje přibližně datum vydání další série svých grafických karet, tedy GeForce RTX 4000. Nová generace má vyjít až příští rok.

Reklama
Reklama

  • Ampere Next má využít 5nm technologii
  • Řada CMP určená pro těžaře kryptoměn mnohem úspěšnější, než se očekávalo

Tyto informace jsme se dozvěděli na GPU Technology Conference z úst ředitele NVIDIA Jensena Huanga. Ampere Next, nástupce současné generace, má dle spekulací využít technologického procesu NVIDIA Lovelace na 5nm technologii.

NVIDIA mimo to na konferenci sdělila, že je řada CMP určená pro těžaře kryptoměn mnohem úspěšnější, než se očekávalo. Místo 50 milionů dolarů se předpokládá až trojnásobná návratnost. Situace okolo nedostatku dalších grafických karet se ale jen tak nezlepší. Colette Kress, finanční ředitelka společnosti NVIDIA, tvrdí, že přebytek poptávky nad nabídkou bude trvat nejspíše celý tento rok.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz