Qualcomm chce vstoupit na počítačový trh. Jeho procesory mají konkurovat Intelu, AMD i Applu
Novinka Qualcomm chce vstoupit na počítačový trh. Jeho procesory mají konkurovat Intelu, AMD i Applu

Qualcomm chce vstoupit na počítačový trh. Jeho procesory mají konkurovat Intelu, AMD i Applu

Radek Raudenský

Radek Raudenský

20. 11. 2021 08:00

Hardwarového výrobce Qualcomm budou znát zejména ti, kteří se zajímají o výkonné mobilní telefony. Právě sem totiž míří řady Snapdragon, s nimiž Qualcomm prorazil. Nyní ale americký výrobce tvrdí, že má velice dobrou pozici, aby se mohl stát preferovanou platformou pro počítače.

Reklama
Reklama

  • Qualcomm odhalil, že díky společnosti Nuvia vytvořil ARM procesory pro počítače
  • Výrobce tvrdí, že na trhu mohou konkurovat všem velkým hráčům

Toto tvrzení je zrovna v dnešní době opravdu silné. Jasnou a téměř nesmazatelnou pozici na trhu si drží AMD a Intel, přičemž nic nenasvědčuje tomu, že by měl někdo šanci na změnu. Qualcomm ale tvrdí, že pomocí nedávno odkoupené společnosti Nuvia, která designuje procesorová jádra, se podařilo vytvořit ARM jádra dostatečně výkonná na to, aby se dostala i na počítače. Tyto procesory by se sice musely postavit úplně od základů, výrobce ale věří, že může konkurovat všem třem hlavním firmám na trhu – Intelu, AMD i Applu.

ARM jádra se používají v mobilních telefonech kvůli poměru výkon/spotřeba energie, velký zářez si ale připsala společnost Apple, jejíž procesory Apple M1 jsou postaveny právě na architektuře ARM. Pokusů o podporu této technologie je ale více – NVIDIA chce rovnou koupit celou společnost ARM, Microsoft zase hodlá skrze Windows 11 podporovat ekosystém této architektury. Qualcomm tak v nové prezentaci tvrdí, že přechod na ARM je “nevyhnutelný”.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz