Původní zakončení Assassin's Creed mělo vzít Desmonda na cestu vesmírnou lodí, z plánu ale sešlo
Novinka Původní zakončení Assassin's Creed mělo vzít Desmonda na cestu vesmírnou lodí, z plánu ale sešlo

Původní zakončení Assassin's Creed mělo vzít Desmonda na cestu vesmírnou lodí, z plánu ale sešlo

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

22. 1. 2022 11:05

Série Assassin's Creed stačila za léta urazit již úctyhodnou cestu. Vezmeme-li zavděk pouze hlavní sérii, nejzásadnější část příběhu pro mnoho z nás zřejmě tvoří linie s Desmondem. Cesta přes renesanční Itálii, Konstantinopoli až po vyústění v kulisách americké občanské války byla pro řadu hráčů posledním momentem, kdy si slavná značka ještě držela identitu. Podle nejnovějších zpráv se ovšem zdá, že i její zakončení mělo být odlišné.

Reklama
Reklama

  • Assassin's Creed měl nabídnout jiné vyústění příběhu Desmonda
  • Jeho údělem mělo být odcestovat na jinou planetu a převzít roli biblického Adama

Redaktoři Eurogameru v návaznosti na publikaci článku Larse de Wildta, studenta katolické univerzity v Lovani, upozorňují na jeho zpověď bývalých vývojářů série Assassin's Creed. V rámci jednotlivých rozhovorů byl informován, že tvůrce série Patrice Désilets a bývalý kreativní ředitel Alex Hutchinson zamýšleli třetí díl z amerického kontinentu ukončit konfliktem v současné době.

Desmond měl nenávratně skoncovat s Abstergem za využití znalostí obou svých předků – Ezia i Altaira – a ukončit tak boje mezi templáři a assassíny. Jelikož byla však hra z roku 2012 zároveň  provázaná z konspiračními teoriemi o konci mayského kalendáře, a tedy i konci světa, dějová linie měla vyústit letem na jinou planetu. Společně s Lucy Stillman měl Desmond na dalším světě založit novou civilizaci, jejímž prostřednictvím měla dvojice vstoupit do role biblického Adama a Evy.

Pochopitelně, ani u jedné z navržených myšlenek k realizaci nedošlo: Abstergo hraje v sérii stále důležitou roli a z odcestování na jinou planetu ve finále sešlo také; tedy máme-li soudit jen podle toho, co jsme měli možnost spatřit. Autoři Eurogameru se v tomto bodě totiž odkazují na provázání příběhu s Adamem a Evou v konečné sekvenci Assassin's Creed: Valhalla. Osobně můžeme přidat i další biblické motivy, jako je např. ikonické Jablko ráje, které sérii napříč díly pravidelně provází. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz