PSVR2 si pravděpodobně nikdy nebude rozumět s počítačem, tvrdí autoři neoficiálních ovladačů pro první generaci
i Zdroj: Sony
Hardware Novinka PSVR2 si pravděpodobně nikdy nebude rozumět s počítačem, tvrdí autoři neoficiálních ovladačů pro první generaci

PSVR2 si pravděpodobně nikdy nebude rozumět s počítačem, tvrdí autoři neoficiálních ovladačů pro první generaci

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

17. 1. 2023 15:56 2

Zatímco původní VR headset pro konzole PlayStation dnes již bez větších obtíží připojíte k počítači, brýle druhé generace zřejmě v tomto směru neposlouží.

Reklama

  • Studio Mediator Software předpokládá, že PSVR2 nebude možné rozchodit na PC
  • Trvalo by zhruba pět let, než by se překonaly všechny překážky

Když připojíte PSVR k počítači, tváří se jako další monitor. Z tohoto bodu vycházeli lidé, kteří začali pracovat na neoficiální podpoře pro PC, třeba studio Mediator Software zodpovědné za iVRy Driver for SteamVR. Podle autorů je ale velmi nepravděpodobné, že se stejná věc podaří s další generací.

PSVR2 se totiž ke konzoli připojí skrze jeden jediný USB kabel. Chybí tedy HDMI, přes který se v případě původního headsetu dalo relativně snadno dostat k přenášenému signálu. Tvurci předpokládají, že bude signál přenášený přes USB-C dodatečně šifrovaný, aby se zabránilo využití mimo konzole PlayStation. Podle všeho by trvalo několik let, než by se přes reverzní inženýrství podařilo získat první obrázek.

Problémů a překážek je však mnohem víc, autor příspěvku poukazuje například na unikátní trackování a kamery umístěné v headsetu. Neexistuje totiž žádný software, který by si s touto technologií dokázal poradit. Sám odhaduje, že by trvalo zhruba pět let, než by se podařilo tvrdé oříšky rozlousknout a PSVR2 na PC rozchodit. A to podle něj zkrátka a dobře nemá význam.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama