ps3-v-rukou-americanu-zajistuje-bezpecnost
Hrej.cz Novinka

PS3 v rukou Američanů zajišťuje "bezpečnost"

jan-horcik
Jan Horčík
21. 7. 2008 10:37 10 Sdílej:
Reklama
Reklama

Obrovský výkon herní konzole PlayStation 3 v oblasti vizuálních výpočtů pomáhá ve vývoji nových opatření americké národní bezpečnosti. Nebo "Velkého bratra", pokud chcete. Výzkumníci v Pacific Northwest National Laboratory využívají technologii PS3 (nejspíš tedy samotný čip Cell) k práci na nových videonástrojích, které umožní rozpoznávat zcela automaticky obličeje na videu, bez potřeby zapojení lidského operátora. Analýza videa v reálném čase patří mezi nejnáročnější aplikace, které obvykle probíhají na superpočítačích. PS3, resp. Cell, tohle všechno zvládne na mnohem menším prostoru se zlomkovými náklady.

Otázka zní: je to pro dobrou věc? Kdo má zájem na tom, aby každá kamera ve veřejných i neveřejných prostorách v USA nebo Anglii dokázala rozpoznat "teroristův", nebo klidně i váš obličej? Steven Spielberg si realitu světa vzdáleného několik desítek let ve filmu Minority Report představoval velice dobře. Nejen, že bude nutné měnit otisky prstů, ale na denním pořádku budou nejspíš i rychlé změny obličeje, aby vás Velký bratr nemohl tak snadno vystopovat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz