Novinka Prohlédněte si první fotografie z filmu Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Prohlédněte si první fotografie z filmu Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

31. 8. 2021 11:52

Za několik měsíců se do kin dostane snímek Resident Evil: Welcome to Raccoon City, který slibuje o něco temnější a hororovější atmosféru než filmy, v nichž se o hlavní roli postarala Milla Jovovich. K rebootu se nyní objevily první fotografie zachycující notoricky známé postavy.

Reklama
Reklama

  • Objevily se první snímky z filmu podle prvních dílů série Resident Evil
  • Zachycují hlavní postavy
  • Do českých kin film dorazí 2. prosince

Snímky nabídl server IGN. Vidět je Leon S. Kennedy (Avan Jogia), Claire Redfield (Kaya Scodelario), Jill Valentine (Hannah John-Kamen), Chris Redfield (Robbie Amell), Albert Wesker (Tom Hopper) a další.

K fllmu utrousil pár slov režisér Johannes Roberts (47 metrů, Oni 2: Noční kořist), který se zároveň postaral i o scénář. Reboot vychází z prvních dílů herní série. Oproti předchozím snímkům se liší třeba tím, že je každá z postav velmi důležitá pro celé vyprávění, one man show se tentokrát nekoná. Během castingu se nezaměřovali pouze na vzhled daného herce, musel navíc vyzařovat tu správnou energii a osobnost. Herní adaptace podle Robertse na tyto nešvary často trpí, filmaři mají dojem, že stačí obsadit herce podobné postavě z předlohy, udělat jim stejný účes a nasoukat je do stejného oblečení. Dle jeho slov se zapomíná, že ve filmech mají možnost divákům nabídnout osobnost, s níž se mohou ztotožnit. A to zatím dělají lépe než videohry.

Tvůrci navíc úzce spolupracovali s Capcomem, který jim poskytl náčrty ke konkrétním budovám (třeba k policejní stanici), na stěnách dokonce visí stejné obrazy. Zástupci Capcomu byli z výsledné podoby údajně velmi nadšení. 

Premiéra Resident Evil: Welcome to Raccoon City se za velkou louží uskuteční 24. listopadu, do českých kin film dorazí 2. prosince.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz