PlayStation představuje nové "zelené" balení PlayStationu 5. Je plně recyklovatelné a téměř bez plastů
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka PlayStation představuje nové "zelené" balení PlayStationu 5. Je plně recyklovatelné a téměř bez plastů

PlayStation představuje nové "zelené" balení PlayStationu 5. Je plně recyklovatelné a téměř bez plastů

Radek Raudenský

Radek Raudenský

15. 4. 2021 13:39 4

Spousta technologických firem se chce do budoucna stát uhlíkově neutrální a dále neškodit přírodě. Mezi ně patří i PlayStation, který své snahy ukazoval už u konzole PlayStation 4 a v minulém roce představil program Green Management 2025, díky kterému chce zcela eliminovat použití plastů – a to i napříč balením nových PlayStationů.

Reklama

  • PlayStation odhaluje nové balení konzolí
  • Je na 93-99 % bez plastů
  • Společnost pokračuje ve snahách o nulovou uhlíkovou stopu

Včera tak výrobce konzolí odhalil nové balení PlayStation 5, které je na 93-99 procent bez plastů. Celé balení je plně recyklovatelné, mizí tak plastové obaly kabelů i polystyren pro ochranu konzole, naopak se chráněné části balí do papírových sáčků. To ale není vše.

Sony bude v tomto roce testovat použití odpadu z výroby pro výrobu fyzických krabiček na hry. Tím ale snahy nekončí, výzkum dalších, udržitelných procesů bude pokračovat, a to tak, aby Sony do roku 2050 dokázalo dosáhnout nulové uhlíkové stopy.

 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz