PlayStation 5 testuje novou aktualizaci. Přinese organickou podporu Discordu a spoustu dalších novinek
i Zdroj: Sony / PlayStation 5 press kit
Novinka PlayStation 5 testuje novou aktualizaci. Přinese organickou podporu Discordu a spoustu dalších novinek

PlayStation 5 testuje novou aktualizaci. Přinese organickou podporu Discordu a spoustu dalších novinek

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

2. 2. 2023 15:11

Vybraní hráči v USA, Velké Británii, Kanadě, Německu, Francii a Japonsku začínají testovat novou verzi systému PlayStation 5 s označením 7.00. Ta přináší celou řadu novinek a vylepšení, tím nejvýznamnějším je asi nativní podpora hovorů skrz Discord.

Reklama

  • Vybraní uživatelé PlayStationu 5 testují betaverzi nové verze systému
  • Přináší hovory na Discordu a spoustu vylepšení fungování přátel, knihovny a podobně

Ve finální verzi by aktualizace měla být vydána během března. Není to ale oficiální informace, jde o spekulaci.

Hlavní novinkou je možnost připojit svůj účet na Discordu a rovnou se zapojovat do hovorů. Společně tak můžou diskutovat hráči napříč platformami. Obecně se pak rozšíří možnosti správy přátel. Přibyde třeba tlačítko pro sdílení obrazovky nebo vyžádání sdílení obrazovky přímo v profilu jiného uživatele. K tomu se také půjde připojit tlačítkem “Připojit se ke hře” a sledovat aktuální činnosti v dlaždici “Přátelé hrají”. U jednotlivých titulů tak můžete mít přehled, jak si ostatní vedou.

Mezi techničtější novinky patří podpora variabilní obnovovací frekvence i při rozlišení 1440p nebo možnost ručně nahrávat screenshoty a videa do PlayStation App. Rozšíří se možnosti filtrování v knihovně titulů, preferencí v možnostech připojení dalších hráčů do multiplayerových místností nebo zjednodušené migrování uložených dat z PlayStationu 4. Mezi konzolemi PlayStation 5 půjde rychle přenášet data po WI-Fi i i kabelem. Na závěr pak aktualizace ovladače DualSense konečně nebude vyžadovat připojení přes USB, ale proběhne i bezdrátově.

Půjde tedy o velmi zajímavou aktualizaci. Uživatelé se můžou těšit na březen, pokud výrobce informaci neupřesní.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz