Online strategie Lord of Ultima končí

Hrej vyráží na Gamescom 2026 a soutěžíme s Českou spořitelnou o konzoli
S partnerem Českou spořitelnou míříme také letos na Gamescom, abychom vám mohli přinést žhavé herní novinky.
Společnost Electronic Arts oznámila, že v květnu ukončí provoz serverů free-to-play browserové hry Lord of Ultima. Tato strategie byla spuštěna v roce 2010 a my ji v redakci chvíli hráli.
„Když jsme postaveni před rozhodnutí, zda ukončit starší hru, je to vždy těžké. Nemůžeme dostatečně poděkovat lidem, kteří tu s námi byli během let existence Lord of Ultima. Byla to čest pro všechny stávající i budoucí vývojáře,“ píše komunitní manažer na diskuzním fóru hry, kde najdete i další podrobnosti. Všichni stávající hráči by měli vyčerpat herní měnu do 12. května, kdy hra skončí. Stejně tak provozovatelé ruší možnost registraci nových účtů.
Přestože provozovatelé neuvedli žádný důvod, proč Lord of Ultima končí, tento krok není velkým překvapením. V létě loňského roku totiž bylo rozpuštěno německé studio, které hru vyvinulo.
Hraje někdo z vás stále Lord of Ultima? Mrzí vás konec hry?





















