Nvidia představuje GTX Titan Z
Novinka Nvidia představuje GTX Titan Z

Nvidia představuje GTX Titan Z

konfrst.jan@gmail.com

konfrst.jan@gmail.com

25. 3. 2014 22:18 4
Reklama
Reklama

Nejedna reklama na nás dnes útočí s tím, co si lze pořídit za tolik a tolik peněz. My se však zeptáme o něco odvážněji – co si dnes můžete pořídit za šedesát tisíc korun? Auto? Veškeré aktuální konzole? Velkou sbírku hokejových kartiček? Nenechte se vysmát – toto vám vystačí na grafickou kartu. Na jednu.

Jasno v tom má společnost Nvidia a se vší pompou nám představuje nástupce směšně předražené GeForce Titan (dnes k mání za cca dvacet pět tisíc korun). Ten nese jméno GeForce GTX Titan Z, stojí právě zmíněných šedesát tisíc a vše nasvědčuje tomu, že je to jedna nelítostná bestie.

Karta je údajně tichá a příliš nehřeje, a to i navzdory faktu, že obsahuje dvě jádra nesoucí kódové jméno Kepler. Zkrátka a dobře, jedná se o kartu obsahující dva Titany, ty extra peníze jsou za snahu vyladit výkon karty tak, aby se nechovala jako standardní dual-GPU či SLI řešení, ale jako jako skutečná dvojnásobně výkonná grafická karta. A abychom nezapomněli, tahle bestie má 12GB grafické paměti.

A účel? Ne 4K, ale rovnou 5K rozlišení, a hraní na mnoha monitorech najednou (ne, nemyslíme tím na dvou). Čili denní praxe běženého smrtelníka, co říkáte?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz