Nový anti-cheat Activisionu prý unikl na internet. Není ale jasné, zda nejde o vábničku
Call of Duty: Warzone Novinka Nový anti-cheat Activisionu prý unikl na internet. Není ale jasné, zda nejde o vábničku

Nový anti-cheat Activisionu prý unikl na internet. Není ale jasné, zda nejde o vábničku

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

15. 10. 2021 16:31

Dle specializovaného webu Modern Warzone zřejmě došlo k úniku technologií nově představeného proticheaterského opatření Ricochet společnosti Activision. Hackeři se tak zřejmě zmocnili kódu, který jim může výrazně zjednodušit práci na nových podvodných programech pro Call of Duty Warzone a Vanguard. Zaznívají ale také pochybnosti, dle kterých šlo o účelný únik, který má cheatery zmást.

Reklama
Reklama

  • Dle spekulací na internet unikl systém Ricochet, který má chránit nové Call of Duty
  • Teoreticky ale může jít o past na vývojáře cheatů

Teoreticky mohl Activision hackerům nenápadně nastrčit nesprávná data a pokusit se je svést ze stopy nebo alespoň naštvat. Na druhou stranu je ale skutečně možné, že nyní skupiny vyvíjející cheaty obchodují s podrobnostmi programu a učí se, jak jej obejít. Taková varianta by bal pro americkou společnost opravdu nešťastná. Activision se zatím k situaci nevyjádřil.

 Připomínáme, že nová obrana proti cheaterům bude fungovat na úrovni kernelu, ale autoři slibují, že bude počítač monitorovat jen v době, kdy je zapnutá hra. Ricochet by měl od konce letošního roku chránit Warzone a někdy později bude implementován i do chystaného druhoválečného pokračování Call of Duty: Vanguard.

Call of Duty: Vanguard vychází 5. listopadu na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a PC.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz