Nintendo zpřísňuje pravidla eShopu. Začíná zakazovat hentai a další explicitní obsah
i Zdroj: Omni Game LLP / VGC
Novinka Nintendo zpřísňuje pravidla eShopu. Začíná zakazovat hentai a další explicitní obsah

Nintendo zpřísňuje pravidla eShopu. Začíná zakazovat hentai a další explicitní obsah

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

6. 10. 2022 10:51

Server Video Games Chronicle upozornil na to, že společnost Nintendo zřejmě začíná zaujímat přísnější postoj k hrám zaměřeným na explicitní a sexuální obsah na platformě Switch. Jeden vydavatel podobných her si totiž postěžoval, že firma odmítla chystanou novinku kvůli revidovaným podmínkám obchodu eShop.

Reklama

  • Nintendo prý zakročilo proti sexuálně explicitním hrám v eShopu Switche
  • Údajně už netoleruje obnažená poprsí a další části těla

Konkrétně jde o vydavatelství Gamuzumi, zaměřené na hry pro dospělé včetně sérií Elves Fantasy Hentai Puzzle nebo Inside Her (Bedroom). Kreslené erotické tituly dříve na konzoli bez problémů vycházely. Nintendo se mělo k podobnému obsahu stavět výrazně tolerantněji, než konkurenční platformy. Zpětně zatím k žádnému omezení vydaného obsahu nedošlo.

Nintendo ale mělo zatrhnout vydání erotické retro střílečky Hot Tentacles Shoot (která vyšla třeba na Steamu). Titul plný nahoty a chapadel údajně nevyjde minimálně proto, že už Nintendo nehodlá tolerovat obnažená poprsí. “Jednoduše řečeno, obscénní obsah může poškodit značku a porušovat její nařízení,” tlumočí vysvětlení Gamuzumi. Vydavatel prý ke kontrole pošle verze her bez nahoty, nicméně ty zřejmě nebudou úplně po chuti fanouškům žánru.

Magazín Vortex v minulosti připomínal, že zástupci Nintenda opakovaně mluvili o velké tvůrčí svobodě v tom, co je na platformě možné vydat. Zřejmě se ale jejich názor postupem času změnil. Zda to ovlivní i již existující nabídku her pro dospělé se zatím můžeme jen domnívat.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz