Nintendo Switch prodal už přes 89 milionů kusů. Nejprodávanější hrou zůstává Mario Kart 8
Novinka Nintendo Switch prodal už přes 89 milionů kusů. Nejprodávanější hrou zůstává Mario Kart 8

Nintendo Switch prodal už přes 89 milionů kusů. Nejprodávanější hrou zůstává Mario Kart 8

Radek Raudenský

Radek Raudenský

5. 8. 2021 15:57

Během loňského i letošního roku řeší herní trh stejný problém – nedostatek čipů a s ním související převis poptávky nad nabídkou. Díky tomu se hráči potýkali s neustálým problémem sehnat konzole včetně hybridního Nintenda Switch. Právě tomu pandemie pomohla k velkým prodejům nejen konzolí, ale také her.

Reklama
Reklama

  • Nintendo aktualizovalo prodeje her a konzolí
  • Nejprodávanější hrou zůstává Mario Kart 8, Animal Crossing mu stále šlape na paty
  • Switch prodal přes 89 milionů kusů

Nintendo tak dnes ráno aktualizovalo čísla celkových prodejů, která se vyšvihla na působivé hodnoty. Mario Kart 8 Deluxe vede s 37 miliony prodaných kusů, hned po něm následuje o pár let mladší Animal Crossing: New Horizons s téměř 34 miliony kopií. Na třetí příčce zůstává Super Smash Bros. Ultimate s téměř 25 miliony prodaných kusů. 

Samotné konzole si také nevedou vůbec špatně. Celkem se prodalo už 89,4 milionů kusů Switchů, přičemž jen za poslední tři měsíce si zákazníci zakoupili 4,45 milionů kusů. Uvidíme, jak se čísla promění s oznámení vylepšeného Switche – ten nabídne zejména OLED displej, ale žádné citelné zvýšení výkonu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz