Nintendo hodnotí vánoční sezónu
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Nintendo hodnotí vánoční sezónu

Nintendo hodnotí vánoční sezónu

konfrst.jan@gmail.com

konfrst.jan@gmail.com

1
Reklama

Nejen Microsoft, ale také Nintendo se může pochlubit svými úspěchy za konec předešlého roku a také tak vesele činí. Vánoční sezóna a především pak celý prosinec byl totiž pro Nintendo Wii U zatím vůbec nejsilnějším měsícem od zahájení prodeje.

Meziroční nárůst prodejů činil 75 procent pro Wii U a 25 procent pro staré Wii, ucelená čísla však bohužel v rukách nemáme a můžeme si je pouze domýšlet. Za úspěch mohou především nové tituly – Nintendo rovněž zveřejňuje, že Mario Kart 8 se za rok 2014 prodalo na 1,7 milionu kopií a Super Smash Bros. oslovilo  na 1,3 milionu zákazníků.

Uvidíme, zda se bude Nintendu dařit i nadále a zda se nakonec z Wii U přeci jen nestane významnější hráč na konzolovém trhu. Zatím se však drží poměrně vzadu za konkurencí v podobě Xbox One i PS4 a trpí především na nedostatek titulů – řadavelkýchvydavatelů již od podpory této konzole z důvodu nízkých prodejů opustila


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama