Nintendo brzy v Anglii prodá milion 3DS
Další významný milník zanedlouho pokoří Nintendo se svým handheldem 3DS. Ten se stal po loňských výrazných slevách a zásobě kvalitních her definitivně úspěšným systémem a momentálně spěje k milionu prodaných kusů ve Velké Británii. Stane se tak pravděpodobně začátkem června
I tak bude 3DS o čtvrt roku pomalejší než předchůdce DS. Po jednašedesáti týdnech prodalo Nintendo celkem 950 tisíc tři-dé-esek, zatímco staré DS dosáhlo milionu po jednapadesáti týdnech. Bylo to v březnu 2006.
Nejvíce nový handheld zbrzdila samozřejmě vysoká cena. Zatím DS stálo při launchi v průměru sto liber, 3DS i dvojnásobek. Dnes si prodejci za moderní novinku účtují kolem 140 liber, což je stále o čtyřicet procent více než dobová cena DS.
I tak ale může Nintendo hodně slavit. S ohledem na katastrofální launch 3Dska z loňska je i zpožděný výsledek 3DS dobrý výsledek. Navíc, konkurence tápe. PS Vity se za prvních deset týdnů prodalo v Británii jen sto tisíc kusů, což je mimochodem třikrát méně než u předchozího PSP.