Netflix dále potvrzuje vstup na herní scénu, kupuje první studio
Oxenfree Novinka Netflix dále potvrzuje vstup na herní scénu, kupuje první studio

Netflix dále potvrzuje vstup na herní scénu, kupuje první studio

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

29. 9. 2021 12:08

Streamovací gigant Netflix už delší dobu projevuje zájem o vstup do segmentu her. Po experimentech mimo jiné s interaktivními seriály se konečně rozhoupalo a koupilo první herní studio. Konkrétně jde o tým Night School Studio, známý především díky své nezávislé adventurní prvotině Oxenfree. Společnost se chlubí tím, že chce vybudovat knihovnu exkluzivních titulů ze všech koutů světa.

Reklama
Reklama

  • Netflix koupil tým Night School Studio
  • Zřejmě jde o první jméno z mnoha
  • Hry budou součástí klasického předplatného

“Stejně jako naše seriály a filmy budou i tyto hry součástí vašeho předplatného Netflix - bez jakékoliv formy reklam nebo mikrotransakcí,” ubezpečuje fanoušky a klienty služby viceprezident pro herní vývoj Mike Verdu.

“Netflix dává filmařům, tvůrcům seriálů a nyní i herním vývojářům naprosto bezkonkurenční plátno pro tvorbu perfektní zábavy pro miliony lidí. Náš zájem o narativní hratelnost a historie Netflixu, který podporuje kreativní vypravěče, představuje perfektní kombinaci,” pochvaluje si partnerství Sean Krankel, zakladatel studia. Také vypíchl, že zástupci Netflixu, dle jeho slov, pečují o kulturu a kreativní vizi týmu.

Night School Studio v současnosti pracují na druhém dílu Oxenfree s podtitulem Lost Signals. Bude zajímavé sledovat, jaké další kroky Netflix na své cestě za herní nabídkou udělá.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz