Na Steamu už můžete oficiálně hrát i s Joy-Cony, podporují obě varianty držení
i Zdroj: Exputer
Novinka Na Steamu už můžete oficiálně hrát i s Joy-Cony, podporují obě varianty držení

Na Steamu už můžete oficiálně hrát i s Joy-Cony, podporují obě varianty držení

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

6. 8. 2022 09:00

Nejnovější betaverze klienta platformy Steam přináší podporu další ovládací periferie. Oficiálně si hry zahrajete i pomocí Joy-Conů, tedy ovladačů konzole Nintendo Switch. K dispozici budou obě varianty úchopu.

Reklama
Reklama

  • Steam přidává oficiální podporu ovladačů Joy-Con
  • Lze je používat v klasické i mini variantě

Upřímně řečeno si nedokážu představit moc případů, kdy byste sáhli po Joy-Conech raději než po jakémkoliv jiném ovladači u her původně nevyvinutých pro Switch, v některých případech ale určitě podporu oceníte. Například pokud chcete hrát ve větším množství hráčů a máte doma právě jen Switch. Joy-Cony lze totiž využívat v klasickém rozvržení při držení v páru, nebo jako mini ovladač v horizontální poloze.

Samozřejmostí jsou i komplexní možnosti překonfigurování jednotlivých tlačítek. Představivosti se meze nekladou. 

Nejde o první případ podpory periferií pro Switch, spíše naopak přichází klasické Joy-Cony mezi posledními. Už několik let platforma oficiálně akceptuje klasičtější Pro Controller a od minulého měsíce i speciální retro ovladače ve stylu NES, SNES, Nintendo 64 a Mega Drive. Ty s novou aktualizací Steamu prošly menším laděním a měly by nabízet širší možnosti kompatibility.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz