MMO New World trápí deflace, hráči se často uchylují k směnnému obchodu
New World Novinka MMO New World trápí deflace, hráči se často uchylují k směnnému obchodu

MMO New World trápí deflace, hráči se často uchylují k směnnému obchodu

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

21. 10. 2021 09:58 1

Nedávno vydané MMORPG New World společnosti Amazon se ukazuje jako čím dál zajímavější projekt. Zatímco jiné podobné hry totiž obvykle trápí inflace a s tím související nesmírný nárůst cen zboží, ekonomika New World má opačný problém. Hráči se potýkají s deflací, virtuální oběživo má tedy velmi vysokou hodnotu a na některých serverech prý v současnosti bují výměnný obchod.

Reklama
Reklama

  • New World od Amazonu trápí deflace
  • Virtuální mince nabývají na hodnotě, služby jsou velmi drahé a hráči málo vydělávají
  • Často tak obchodují jen s materiály

Důvod je dle všeho velmi jednoduchý. Mince získané za plnění úkolů, případně vysbírané z poražených příšer a nalezených pokladů nejsou schopny pokrýt vysoké ceny služeb, jmenovitě craftingu, budování domovů nebo oprav vybavení. Mince tak z oběhu mizí rychleji, než do něj přibývají. Dle hráčů jsou díky tomu virtuální peníze tak cenné, že je hráči často odmítají utrácet. V aukčních domech strmě klesá cena veškerého zboží, mince tak zároveň nejde příliš efektivně vydělávat a kumulovat. 

V praxi to znamená, že jsou například craftovací materiály velmi levné a hráči začínají kupčit přímo s nimi. Blog Playerauctions zmiňuje, že se v současnosti směňují rudy kovů za plátna látek nebo pár vajec. Materiály jsou tedy velmi levné, služby za jejich využití ale čím dál dražší. Blog připomíná, že cokoliv s nepohyblivou cenou v mincích se stává dražší a dražší. Zajímavým příkladem je to, že je často levnější od hráčů koupit novou zbraň, než opravit tu stávající. Důležitý je také fakt, že hráči na maximální úrovni přicházejí o část možností jak vydělávat peníze, protože už neplní tolik questů. Ze strachu tak šetří a tím problém deflace ještě prohlubují.

Ve hře navíc funguje i systém zdanění hráčských domů. Velkou část zisků tak často spolykají poplatky a z New World se postupně stává frustrující zážitek.

Hráči upozorňují na to, že by situaci mohli vyřešit NPC prodejci ochotní odkoupit takzvaný “junk”, tedy předměty které hráč nepotřebuje. Ti v současnosti ve hře chybí, posbírané vybavení lze jen prodat v aukci (kde v současnosti nemá žádnou cenu a nikdo ho nekupuje) nebo za nepatrnou částku rozložit.

Playerauctions naznačují, že by další deflace mohla vést k tomu, že hráči hru opustí, protože za vykonávání profesí nebo další hraní nebudou adekvátně odměněni. Nyní je míč na straně Amazonu a je otázkou, jak studio nastalou situaci vyřeší.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz