Mladý český vývojář pracuje na mysteriózní adventuře Radiolight. Připomíná Firewatch
i Zdroj: Kryštof Knesl
České hry Novinka Mladý český vývojář pracuje na mysteriózní adventuře Radiolight. Připomíná Firewatch

Mladý český vývojář pracuje na mysteriózní adventuře Radiolight. Připomíná Firewatch

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

13. 7. 2022 14:26

Se svým vlastním výtvorem se na poli herního vývoje pokouší prorazit další nadšený český herní vývojář. Za mysteriózním, hororovým projektem Radiolight stojí teprve osmnáctiletý Kryštof Knesl. Titul, svým pojetím připomínající Firewatch, ukazuje v prvním gameplay traileru.

Reklama
Reklama

  • V Česku vzniká mysteriózní adventura Radiolight
  • Pracuje na něm jeden mladý vývojář
  • Měl by vyjít během letoška na Steamu

Příběh titulu se bude točit kolem Daniela Collinse, bývalého policisty, který musí v městečku Ashwood Creek čelit záhadnému nebezpečí a v okolních hustých lesích najít svou jedinou dceru. K ruce má jen vysílačku, která je jeho klíčovou zbraní.

Autor láká na hutnou adventurní zábavu s poutavým příběhem a možností ovlivňovat vyprávění. Zasazení do osmdesátých let by mělo přinést zajímavou atmosféru, využívání vysílačky i grafická stylizace zase připomínají zmíněný Firewatch. K hratelnostním principům by mělo patřit hledání stop a interakce s předměty v prostředí. Knesl má s projektem ambice prorazit i v klasickém komerčním herním sektoru. Radiolight najdete na Steamu a měl by vyjít během letošního roku.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz