Minuta před půlnocí. Google oznámil přesný čas vypnutí Stadie
i Zdroj: Google
Novinka Minuta před půlnocí. Google oznámil přesný čas vypnutí Stadie

Minuta před půlnocí. Google oznámil přesný čas vypnutí Stadie

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

12. 1. 2023 10:58

Příští středu dojde k ukončení provozu služby Stadia. Google nyní prozradil, kdy přesně dojde k vypnutí serverů a poslednímu rozloučení.

Reklama

  • Stadie bude ukončena 18. ledna ve 23:59 hodin (PST)
  • V našem časovém pásmu se jedná o 19. ledna a 8:59 hodin
  • Do této doby by měl Google zákazníkům vrátit peníze za nákupy

K ukončení provozu dojde 18. ledna minutu před půlnocí, ovšem v časovém pásmu Pacific Time. V našich končinách budou hodiny ukazovat na devátou hodinu ranní, a to 19. ledna.

Google tedy nechal prostor pro minutu ticha za vysokonákladový projekt, který se z mnoha různých důvodů neosvědčil. Jedním z nich může být nastavený model vyžadující investici do daných her, byť si předplatitelé některé kousky mohli vyzkoušet “zdarma”.

Ukončení provozu zároveň znamená, že uživatelé přijdou o veškerý postup v konkrétních hrách. U některých je možné investované hodiny zachránit a uložené pozice přesunout jinam. Této možnosti lze využít u titulů Cyberpunk 2077, Destiny 2, Hitman 3, The Elder Scrolls Online a u her od Ubisoftu.

Do 18. ledna by měl Google se zákazníky Stadie srovnat účty, vyplatí se tedy zkontrolovat, zda vám již byla vrácena platba za nákupy na této platformě.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz