Low Roar se před DS vůbec nedařilo
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Low Roar se před DS vůbec nedařilo

Low Roar se před DS vůbec nedařilo

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

7. 1. 2020 08:15 4
Reklama

Jedním z nejdůležitějších prvků loňského hitu Death Stranding je hudba. Licencovaný soundtrack dokresluje Samovo putování po zpustošené Americe a dodává specifický ráz tísnivé atmosféře. Zároveň ale posloužila svým autorům, nejprotěžovanější kapela Low Roar totiž před oznámením Death Stranding příliš úspěšná nebyla. Frontman Ryan Karazija se o tom rozpovídal v rozhovoru pro server VG247.

Post-rockovému uskupení Low Roar předcházel jeho projekt Audrye Sessions, který se se skladbou Turn Me Off podíval do jednoho z datadisků k The Sims 3. Americký hudební experimentátor se však po nepříliš úspěšných domácích pokusech přesunul do Islandského Reykjavíku. Tam na tvorbu Low Roar, v obchodě s hudebními CD, náhodou narazil designér Hideo Kodžima.

V té době Karazija spíše živořil, dle svých slov probíhala většina nahrávání v jeho kuchyni pomocí notebooku. Zvrat přišel až s e-mailem od Sony, který sliboval “konkrétní množství peněz za použití skladby I’ll Keep Coming. Odmítali nám ale sdělit, k čemu vlastně tuto skladbu využijí”. Karazija přiznává, že byl se svým alternativním projektem finančně “v pytli”, takže nabídku přijal. Už s vydáním prvního traileru na E3 v roce 2016 popularita kapely masivně vzrostla. 13. prosince loňského roku odehrála koncert i v pražském klubu Café V lese.

Paradoxně si prý kapela dosud nenašla čas na hraní hry samotné. Je zaneprázdněna plánováním a hraním koncertů. Jedinými souvisejícími kratochvílemi tak dosud byly dvě večeře s Hideem Kodžimou. “Je to skvělý člověk,” uzavírá příběh Karazija.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz